Shrnutí pracovní cesty do Moldavska

Na konci února jsem byla na (dvou v jedné!) pracovní cestě do Moldavska. Hned zkraje si dovolím jednu poučku, nebo spíše přání, a to: neplést, prosím, s Moldávií. Moldávie je název historického území, rozkládajícího se mezi třemi zeměmi, a není tedy totéž, co Moldavsko jako země. No a proč rovnou dvě cesty v jedné? Hlavní důvod samozřejmě je, že jsem efektivní a když už tam jednou jedu, tak toho využiju naplno!

10.03.2023

Celý článek

Blokáda 120 tisíc obyvatel Náhorního Karabachu musí skončit

Skupina lidí, kteří sami sebe označují za „ekologické aktivisty“, od 12. prosince 2022 blokuje Lačinský koridor, jedinou cestu spojující Náhorní Karabach s Arménií a vnějším světem. Na 120 tisíc arménských obyvatel Náhorních Karabachu se tak už více než měsíc ocitá pod blokádou.

24.01.2023

Celý článek

Přežije umění umělou inteligenci?

První digitální revoluce nedokázala vzít kreativcům práci. Dokáže to další technologický pokrok, který má v názvu pojem „inteligence“? Proč začínáme s automatizací u kreativní, a ne manuální práce?

04.01.2023

Celý článek

Jak mi Google přišel do rány

Nestává se každý den, abyste měli možnost zeptat se Googlu na některé věci bez vyhledávače, hezky z očí do očí. A už vůbec se nestává, že byste takovou příležitost měli, právě když na technologického giganta prasknul další globální průšvih.

03.11.2022

Celý článek