Ostatní

Hledám manažera či manažerku kampaně!

Hledá projektovou manažerku/projektového manažera pro vedení krátkodobé kampaně (cca duben-červen/červenec), jejímž cílem bude zvýšení politické participace žen i dalších osob, které doposud nejsou v politice adekvátně reprezentované v poměru ke svému zastoupení ve společnosti. Kampaň se také pokusí o odvážný kousek: detoxikovat slovo feminismus.

24.02.2021

Celý článek

Ostatní

Rok jako europoslankyně

Rok jako poslankyně Evropského parlamentu. Co se dá za rok mezi více jak 700 dalšími europoslanci stihnout, začít či změnit? Málo i hodně. Záleží na perspektivě a vytyčených cílech. Už teď mohu říci, že jsem se vás hlavně snažila celý rok co nejvíce informovat. Pojďme si to tak teď po roce shrnout - a dát do perspektivy.

13.08.2020

Celý článek

Ostatní

Reakce: Proč pohled marxismu na aktuální ekonomickou situaci nepasuje

Pavel Mrštík ve své reakci na můj článek o ekonomických dopadech koronavirové pandemie vychází z jiných ekonomických směrů. Diskuze o ideálnosti tržní ekonomiky ale není na místě při posuzování aktuálních dopadů, vzhledem k tomu, že na principech tržní ekonomiky funguje de facto většina světa, a v jejích mantinelech se tak pandemie většiny z nás dotkne. Rozhodla jsem se tedy na článek reagovat a rozebrat některé z argumentů.

23.04.2020

Celý článek

Ostatní

Trojitý ekonomický šok − realita zítřka?

Velmi pravděpodobně. V důsledku stále narůstajícího růstu počtu případů nemoci COVID-19 je zřejmé, že čelíme možná jedné z největších ekonomických krizí vůbec. Každá z velkých předchozích krizí si nesla svá specifika − ekonomika nebyla schopna čelit šokům na straně nabídky, poptávky, či ze strany finančního sektoru. Škody způsobené koronavirem se však promítají do všech výše uvedených oblastí a předpokládá se, že brzy bude naše ekonomika čelit tzv. trojitému ekonomickému šoku. Kvůli globalizaci a závislosti národních ekonomik na vzájemné výměně zboží, tedy mezinárodním obchodu, tyto změny zasáhnou celý svět.

20.04.2020

Celý článek

Ostatní

Brexit? Slibovat modré z nebe

Spojené království jde svou vlastní cestou a opouští Evropskou unii. Na první pohled to není pro dříve největší světovou říši a nejsilnější supermocnost příliš překvapivé. Časy se však pro britské impérium dramaticky změnily a kromě celosvětové sítě finančních center bude Spojené království stěží schopno uplatnit svůj vliv na další země a bloky zemí, jako je EU-27.

23.01.2020

Celý článek