Ostatní

Čekání na Brexit střídá čekání na jeho přísliby. Milí czexitéři, dobře se dívejte

Jedním z argumentů sympatizantů odchodu Spojeného království z Evropské unie byla její údajná přebujelá byrokracie. Ironií osudu dnes vzájemné vztahy obou aktérů upravuje smlouva, která má dva tisíce stran. A papírování Britům nabobtnalo i ve stěžejních oblastech, které byly dosud ošetřené členstvím v EU, jako je volný pohyb osob a zboží. Snad se zastánci czexitu pozorně dívají...

19.05.2021

Celý článek

Ostatní

Going Digital 2020: Jak vypadá demokracie v online prostoru?

Prosincová mezinárodní konference Going Digital 2020, kterou jsem pořádala spolu se zahraničním odborem Pirátů, měla ambiciózní cíl: otevřít uprostřed pandemie v české společnosti tolik potřebnou debatu o výzvách, hrozbách a příležitostech spojených se zrychlenou digitalizací. Jak se to povedlo? To nyní můžete sami posoudit – byly zveřejněny záznamy všech panelů, vč. titulků.

19.05.2021

Celý článek

Ostatní

Izraeli nepomáhá nekritická podpora

Včera probíhala na plenárním zasedání diskuze o konfliktu mezi Izraelem a Palestinou. Jedná se o jeden z nejkomplexnějších problémů na světě bez jasných hrdinů. Ale zatím co na tom, že je Hamás teroristická organizace, se shodují všichni, je třeba dodat i druhou věc. Česká mantra „Stojíme za Izraelem, i kdyby cokoli…“ škodí civilistům v obou zemích a dlouhodobě poškozuje i Izrael jako takový.

19.05.2021

Celý článek

Ostatní

Hledám manažera či manažerku kampaně!

Hledá projektovou manažerku/projektového manažera pro vedení krátkodobé kampaně (cca duben-červen/červenec), jejímž cílem bude zvýšení politické participace žen i dalších osob, které doposud nejsou v politice adekvátně reprezentované v poměru ke svému zastoupení ve společnosti. Kampaň se také pokusí o odvážný kousek: detoxikovat slovo feminismus.

24.02.2021

Celý článek