TMG 6.5.-12.5.

Mňau lidi,

minulý Týden Markéty Gregorové ukázal, že neberete s povděkem, když vás zanedbám, takže se teď pokusím vám to vynahradit! Začínám hned doprovodnou fotkou s humorem tak ostrým, že by mohl krájet.

V pondělí jsem se zúčastnila debaty s mnohem zkušenějšími politiky – a neudělala ostudu. Snad. Možná dokonce byla i k poslouchání. K posouzení nechávám odkaz na samostatný příspěvek https://www.facebook.com/gregorova.marketka/posts/10214084602175540. Daný stres bych ráda odměnila třeba dalším dílem GoT, ale mým revírem je kampaň, dálnice D1 a vražedné tempo – z Prahy jsem ještě rychle zamířila do Brna, abych odmoderovala pirátský pubkvíz! (Na GoT koukáme teď. Oni hrají cringefest? 23 minut a nedávám si to.) Bylo to super vyčerpávající – a super.

V úterý se v divadle Husa na provázku setkala kulturní komise města. Probíral se mj. Jazzfest https://www.jazzfestbrno.cz/, něco, co nám nezávidí jenom Pražský institut pro urážení Brna, ale celý svět. Skvěle to děláte! Po komisi jsme vyrazila do Impact Hubu na další debatu, tentokrát s mladými kandidáty (pořád si dost užívám, že jsem v této kategorii). Do nějaké míry si hodně z nás notovalo a z publika tak poté zazněl legitimní dotaz: “Je vás pět, co si tu notujete, ale já mám jen jeden hlas. Koho mám tedy volit?” Kromě jistého biasu naším věkem (nerada zním ageisticky, ale byl tam) a reálně tak nižší programové shody (zkuste http://volebnikalkulacka.cz/ kupříkladu) je podle mě důležité se zaměřit na lidi na čele kandidátek. Europoslanců je oproti jiným orgánům pouze 21 a jak ukázala historie, často se z nich stávají straničtí solitéři. Podívejte se tedy na čelní kandidáty stran, které zvažujete – co již udělali, co slíbili a třeba nesplnili, jaký mají morální kredit a klidně i pracovní morálku, byli-li již v EP či jinde. Vybíráte 21 zástupců. Skoro se mi chce napsat, že stranické kartičky by v tomto případě měly být až na druhém místě (oops, napsala jsem to).

Ve středu jsme se setkali s Martin Freund a na chvilku i s Jan Milota a promluvili si o budoucnosti ukončování bezdomovectví v Brně, ale i o vznikající humanitární krizi na Olomoucké. Hodně věcí jsme si asi vyjasnili, na některých se neshodli, ale pokud tady převládá dojem, že se vše řeší přes FB, nemohu ho potvrdit. Ještě spolu naštěstí umíme mluvit. .) Obdobná schůzka s našimi radními proběhla s Honzou i ve čtvrtek. Situace vypadá z různých důvodů hůř, než by mě těšilo, ale určitě budu ráda, pokud přijdete vyjádřit na úterní zastupitelstvo svůj názor – a napíšete předtím slušný e-mail třeba zástupcům ANO, že vám na tématu záleží a proč by výzvy měli podpořit, stejně jako učinili v minulé koalici. Je důležité se obracet na vícero stran.

Ve čtvrtek se mi dostalo nesmírné cti oddat dva krásné lidi (vně i vni), kteří upozaďují svůj komfort a život, aby mohli pomáhat lidem kolem sebe a zlepšovat jejich životy. Jsem ráda, že zrovna oni ty své životy spojili a přeji jim lásku vždy a všude kolem nich. <3 Speciální dobrý skutek se k tomu dni váže i mně – šla jsem na svou pojišťovnu, kde mám povinné ručení, řešit odřený nárazník. Vyjížděla jsem totiž z parkoviště a neodhadla mezeru, což odneslo auto neznámého člověka. Zanechala jsem mu tedy za stěračem své telefonní číslo a nyní to řešíme. Pevně věřím, že karma zařídí, že já za příští škrábanec na svém autě (a že se mi to s parkovacími schopnostmi Brňanů děje pořád) budu mít za stěračem aspoň pozvání na kafe! .D

V pátek a sobotu se kampaňovalo! Kdo sleduje můj instagram (fakt se to vyplatí, sem přes týden skoro nesdílím https://www.instagram.com/ruzovarebelka/), tak ví, jak mě dokáže nadchnout kabrio verze pirátského autobusu (a jezdila bych v tom i v dešti). V pátek jsme projeli půlku Jihomoravského kraje, v sobotu mě čekaly České Budějovice. Občas trochu línější nálada (už jen 14 dní!), ale vždy milí lidé a příjemná atmosféra. Dosti opak internetových diskuzí a komentářů, kamžto už delší dobu nechodím v rámci snahy zachovat si duševní zdraví. Vřele doporučuji.

Dnes slaví Piráti lehce předčasně své 10. narozeniny v Praze. Jelikož v Praze mi bude blaze zítra a byla jsem po týdnu trochu vyčerpána, nejela jsem slavit, ale slavím s vámi v duchu to, že můžu být ve straně – v partě – s tak skvělými lidmi a přáteli. Na dalších 10!