TMG 4.3.-10.3.

Mňau lidi!

Tohle je už asi čtvrté výročí Týdne Markéty Gregorové! Za chvíli to bude mít víc výročí než můj nejdelší vztah. Nuž. Proto ale květina na dnešním doprovodném obrázku není. Čtěte dále!

Týden začal po náročném víkendu bez spánku energicky. Po ranní schůzce ke strategii (to by mohla být rozcvička v kampaňovém slangu) jsem posnídala se Silvester Dugong Bucek a bavili jsme se o slovenských Pirátech (kdy jedné skupině Silvo aktuálně předsedá), jejich budoucnosti a stavu. Slovensko má sice nějaké podezřelé štěstí na prezident(k)y (klepu na zuby, abych to nezakřikla!), ale už ne tolik na zbylou politickou reprezentaci. Jsem ráda, že tolik aktivních Slováků vidí řešení právě v pirátské politice. 🏴‍☠️

Cestou na snídani jsem stihla telefonát s Mikuláš Peksa. Pojedeme příští víkend do Norimberku na celostátní sjezd německých Pirátů a ladili jsme postup. Němci jsou jedno z výrazných želízek v ohni co se týče pirátských europoslanců a momentálně jim dost pomáhají tisícihlavé protesty v několika německých městech proti směrnici o copyrightu, k jejímž článkům 11 a 13 se kriticky vyjadřujeme i my a přidáme se 23. března k celoevropským protestům (http://zachraninternet.cz).

Večer jsem se opět naladila na Brno a sešli jsme se s ostatními pirátskými zastupiteli, abychom si ujasnili, že nemáme s žádným bodem na úterní zastupitelstvo problém. Nejde o to srazit paty a držet krok (ok, to by člověk asi upadnul), naopak – jeden bod v pondělí kupříkladu sporný byl a naše diskuze vedla k tomu, že další den se ještě před zastupitelstvem stáhnul, aby se vytvořil lépe.

Asi vás děsí, jak je pondělí obsáhlé, ale má to důvod: v pondělí večer mě dostihl můj workoholismus i životní styl a na dva dny mě naprosto odrovnala střevní chřipka, doprovázená teplotou i zimnicí. Zrušila jsem tedy schůzky, bohužel nemohla na zastupitelstvo (ano, zrovna to, kde se řešil Rapid Re-Housing, což mě velice mrzí) a až do čtvrtečního rána doslova ležela. Zvedla mě až milá povinnost jít si před Masarykovu univerzitu na Komenského náměstí připomenout 169 let od narození T.G.M. 🌹 Díky organizátorům. Masaryk si připomínání nejen zaslouží, ale je to i záhodno.

V pátek do Industry svolal Marek Fiser schůzku s Jan Milota. Na popud úterního neschválení závěrečné zprávy Rapidu, sociálního projektu na zabydlování rodin s dětmi, si Mára vyzjistil víc informací o problémech a nadcházejících výzvách v sociální oblasti a detailněji jsme je s Honzou probrali. Nestíhám se v tom bohužel angažovat více a tento týden mě nemocí dost vyčerpal, ale naprosto bez patosu, Mára i pirátští zastupitelé k tomu přistupují zodpovědně a mám v ně důvěru. A ráda proberu s vámi, pokud máte pochyby.

O víkendu jsem doháněla všechny resty z týdne a odeslala asi tak dvanáct e-mailů k demonstracím za záchranu Internetu a jejich plánování. Zítra budou mít lidé, co přes víkend e-maily nečtou, ze mě určitě radost. .) Vypadá to na minimálně 10 krajských měst, co se zúčastní (https://mapy.cz/s/3pD98) a zítra začínáme s ostatními kandidáty obepisovat a obvolávat české europoslance, abychom se dozvěděli, jak budou hlasovat, případně je informovali, proč je směrnice velký špatný. Sledujte Facebooky nebo můj Twitter @MarketkaG – jdeme do ulic!