TMG 28.1.-3.2.

Mňau lidi,

jak se máte? Nejsem sice Mára, ale taky občas makám, tak tady máte jednu fotku mojí kočičky a trochu míň, než šest stránek textu. Poslední dobou začínají všechna má pondělí stejně: strategickou poradou k eurovolbám. Věděli jste, že budou? Budou. Občas musím vstát ve čtyři ráno a jet do Prahy (jako třeba zítra), ale když mohu zůstat v Brně, připojím se jen online, což je super, protože de facto pracuji z postele. Jen si teda nesmím omylem zapnout kameru na telefonu.

Tento týden jsem po poradě zašla do výškové budovy brněnských veletrhů, abych se potkala s Jirkou Smetanou. Normálně bych napsala panem Smetanou, ale zjistili jsme, že se už vlastně známe. Bavili jsme se o otevírání areálu BVV a jeho možnostech. Je to dost citlivé téma překvapivého množství lidí, ale vypadá to, že věci vnímáme podobně a hlavně konstruktivně, takže žádná dramata se snad konat nebudou a všichni – brňáci i BVV – budou spokojeni.

V úterý jsem měla v kalendáři “obídek v klubíku”, protože trocha infantility ještě nikoho nezabila. Že ne? Šlo o schůzku předsednictva našeho krajského sdružení. Řešili jsme zapojování nováčků u jihomoravských Pirátů i eurovolby. Bude obnoven institut tzv. průvodce nováčka, takže pokud se chcete k Pirátům přidat, máte teď vysokou šanci, že vás dostanu na starost – a to se vyplatí! Zápisy zveřejňujeme pokaždé tady, kdybyste to chtěli sledovat: https://forum.pirati.cz/viewtopic.php?f=305&t=32039. Taky musím říct, že jsem docela hrdá, jak jsem upravila web evropských Pirátů, protože jsem si potřebovala zarelaxovat něčím psychicky nenáročným. Není to samozřejmě bez znalosti původní verze vidět, ale je to teď mnohem přehlednější a aktualizovanější, tak budu ráda za zpětnou vazbu! https://european-pirateparty.eu/ Měla jsem v práci s WP tenhle týden už docela trénink, protože svůj nový webík (ehm) http://gregorova.eu jsem v tom *?:!”# nástroji ladila asi tři dny.

Středu vynechám, protože jsem dělala spoustu administrativy, kterou jsem dělala i o víkendu a popíšu ji hromadně. Čtvrtek na druhou stranu byl v duchu zásadních schůzek: Schůzka k programovým prioritám do eurovoleb, schůzka k naplánování Panelová diskuze: Jak přicházíme o svobodu?, schůzka s Dominik Feri, protože mě zajímalo, co teď jí, když ve Sněmovně řádí spalničky (je to mekáč, přátelé!), schůzka EZO (týmu Evropa Zahraničí Obrana, akorát při svíčkách) a v neposlední řadě i naprosto nečekané přidání se ke schůzce s Marek Hilšer, takže když jsem pak na chodbě Sněmovny potkala Miroslavu Němcovou, už jsem si připadala jako v politickém nebi. Což nemělo vyznít, jako že jsou politicky mrtví, ehm. <3

Od pátku do neděle jsem zatím vydržela nekouřit – protože suchý únor bez alkoholu pro mě jako nealkoholika nemá takový význam. Zatím mě moc baví pozorovat svou psychiku a v jakých situacích můj mozek po cigaretě zatouží. Nejedná se překvapivě vůbec o fyzickou závislost, při níž bych potřebovala nikotinové žvýkačky a podobné legrace, ale pouze návyk pro určité situace, jako je pauza při práci, přemisťování se (pěšky, ne jako v Potterovi) z bodu A do bodu B či řízení. A není to nikterak složité, což mě příjemně překvapilo. Držte palce!

Ta slibovaná sumarizovaná administrativa se týká především návštěvy Lucemburska, kterou podnikneme jako čelo kandidátky tento víkend (konečně se naplní titulek z Respektu!). Tvořila jsem memorandum o společném programu, které evropští Piráti podepíšou a němž jsme od loňského května makali, a podklady pro představení tří priorit naší celoevropské kampaně. Aby nedošlo ke dezinterpretaci – primární je naše národní kampaň, ale jako předsedkyně evropských Pirátů cítím povinnost a taky touhu nějak pomoci ostatním Pirátům v zahraničí, takže předání know-how, vymyšlení společného konceptu a pomoc jsou pro mě samozřejmé. Je to trochu jako vést dvě kampaně najednou, ale zase mi pak třeba přijde práce europoslance, zadaří-li se, jako procházka růžovým sadem. ;D

Pokud se vám teď kroutí palce u nohou z té nálože sebestřednosti, určitě mi dejte vědět. Toto je testovní příspěvek založený na základě konzultace s PR nespecialistou a.k.a běžným občanem Philippe-Albert Pastesoignons zjišťující, jak a proč to Márovi/Andrejkovi tak funguje. Mějte krásný teplý nebo zasněžený týden, jak si kdo přeje, slunci sněhu poručíme!