TMG 25.2.-3.3.

Mňau lidi,

on by se mohl jevit Týden Markéty Gregorové jako nadbytečnost s ohledem na to, že ve většině mých aktivit mě někdo označí a tak si stačí pro můj týden projet mou zeď, ale maminka mi řekla, že si to čte a ráda – takže pokračujeme!

V pondělí jsem se vrhla na webovky Evropské pirátské strany a pohnula trochu se stránkou k eurovolbám. Ještě tam není dost údajů, ale pro základní orientaci zatím (snad!) dobrý: https://european-pirateparty.eu/ep-elections/. Večer jsem šla do Trojky (s velkým T) na diskuzi pořádanou Irena Koutská s mými nejoblíbenějšími novináři .) o eurovolbách, a dostala zajímavé tipy na to, jak pracovat s předáváním informací z Bruselu českým novinářům, aby se k vám pak dostali. Pořád se mě někdo ptá na boj proti dezinformacím. Tak třeba tohle – poskytování jiných informací – je podle mě dobrá metoda.

Někdy se k člověku dostanou úkoly, které jsou úmorné, ale musí se stát a musíte to udělat vy. Respektive já. V tom duchu se mi neslo úterý, středa i čtvrtek. Bylo třeba dotáhnout a zkontrolovat programové priority do voleb, naplánovat a vyhlásit další schůzku předsednictva evropských Pirátů (! https://european-pirateparty.eu/next-board-meeting-on-17th…/) nebo rozepsat a rešeršovat, co můžeme udělat pro rozvoj a zefektivnění Erasmu, i pro učitele a středoškoláky. Středu nicméně moc příjemně zakončila debata o euru, na niž mě pozvali Mladí občané. Mám čím dál tím víc pocit, že v mládí se ideologie spíš smazává a více se soustředíme na to, aby se dělali věci dobře a poctivě. Jak mně by to stačilo. .)

Víkend by vydal na tři samostatné TMG. Omylem jsem nešla ve čtvrtek spát, takže jsem jela v 5 ráno do Prahy v naději, že nezemřu. Proběhla snídaňová schůzka s lidmi, které nějakým způsobem zajímala naše eurokandidátka. Malý OT: Odtamtud jsem si skočila do Comics Centrum pro výhru v jejich facebookové soutěži o vývěsní archy (nesvázaný ukázkový tisk) pokračování komiksové ságy Černá palice. Ofiko vyjde v úterý, moji recenze možná uvidíte zítra a všem vřele doporučuji přečíst celou ságu! V Pirátském centru jsem se pak účastnila pravidelného setkání pirátské exekutivy. To je v základě předsednictvo a vedoucí odborů. Od té doby, co se pravidelně potkáváme, je mezi všemi instancemi mnohem méně emocí, prodlev i průšvihů. Komunikace! .) Tamtéž jsem se později setkala s dalším odborníkem na zbraně. Už se to začíná propojovat a síťovat. Ještě nejsem žádný expert, ale začínám získávat naději, že nějaká změna ve světě udělat půjde. <3

V sobotu mě po 25 letech existence konečně navštívila kapelka v Brně a proběhla tedy Trojka s Markétou podruhé. Díky všem, co jste přišli. Děláte můj život krásnější. Vážně.

Protože jsme samozřejmě mladí duchem, opět jsem si střihla jen pár hodin spánku, v neděli přejela na zahájení kampaně do Prahy, promluvila moudře (? https://www.facebook.com/ceska.piratska.strana/videos/395379867914607/) na tiskovce a dala druhý koncert. Nikdy jsem se necítila tak vyčerpaná i nabitá energií zároveň. Kampaň začíná. Práce neubývá. Další Týden bude.

Jo a tohle není 10 years challenge. To je moje kandidátská fotka do eurovoleb 2014 vs. 2019. Mám míň kilo a vlasů, ale víc obočí a zkušeností. A – pokračujeme! .)