TMG 13.5.-19.5.

Mňau lidi,

jestli se mi tento týden podaří vzpomenout, co vše jsem dělala, tak si zasloužím oddych od Týdne Markéty Gregorové. Na týden.

V pondělí ráno jsem vedla debatu s Jan Hora na hausbótu PortX ohledně zbraňové směrnice (Honza má perfektní prezentaci! https://www.facebook.com/gregorova.marketka/posts/10214125945489097) i dalších věcí. Kampaňové věci jsem poté po delší době přerušila, a to něčím násobně zásadnějším. Setkala jsem se s krymskými lidskoprávními bojovníky. Bylo to hodně silné. Političtí vězni jsou často týráni, porušování lidských práv je extrémní. Nejšílenější mi přišlo, že tam vůbec nejsou pouštěny mezinárodní humanitární organizace – obvykle i v nejhorší válce může přijet Červený kříž a dodat léky či jiné potřebné věci. Zde ne. Cítím se vůči této situaci slabě, ale mohla jsem přislíbit alespoň nějaké propojení a snad i budoucí pomoc – z delegací EP mě vždy zajímala a zajímá nejvíce ta týkající se zemí Východního partnerství (http://www.europarl.europa.eu/delegations/en/depa/home) a probírali jsme již, jak by se dalo působit na přítomnou Ukrajinu.
Děkuji za důvěru.

V úterý zprávy zaplnilo brněnské zastupitelstvo – a zastupitelstvo bylo zaplněno lidmi. .) Nějaké prohlášení si můžete přečíst tu: https://www.facebook.com/CPS.JMK/posts/10156324399506589, já bych primárně chtěla poděkovat těm, co přišli a vydrželi. Posun projednání sociálních projektů je dobrý z mnoha důvodů a jsem si jistá, že příště se již bude jednat v mnohem klidnější atmosféře (a teď nemluvím o vás, klidně přijďte zas! ;D). Okrajově, ale se smutkem se vyjádřím i k Bajkazylu: boj není u konce a jsou ještě cesty, kterými jít a zachránit ho, ale i tak to je políček majitelům i lidem, snažícím se dělat super věci v komunitě. Nevzdávejte se.

Ze středy jsem vám již nacpala Duel v Seznamu, ale protože opakování je matka opakování, pochlubím se znovu! https://www.seznamzpravy.cz/clanek/svetovy-mir-a-ochrana-klimatu-sledujte-predvolebni-duel-piratky-a-predsedy-zelenych-72059?autoplay=1 Po duelu jsem zamířila na debatu a kampaň do Svitav. Tam jsem zároveň měla domluvený večerní klidný prostor, abych se mohla zúčastnit online schůzky s předsednictvem evropských Pirátů. Někdo však sabotoval klíče a do prostoru jsme se nedostali. Na chvíli jsem se tedy musela odebrat na chladnou chodbu u záchodů a telefonovat a vést jednání ze země. Jsem v tomhle dost punkáč, takže jsem si tu ujetou situaci užívala a vlastně mě trochu mrzelo, že kvůli mně vyklidili celý obří salonek a nemohla jsem si z příběhu odnést ještě třeba zápal plic. Třeba příště! .D

Ze čtvrtka si dovolím vypíchnout opět Brno a sociální projekty, ačkoli jsem si odskočila i do Hradce. Byla jsem totiž účastna nejméně příjemné sociální komise od svého zvolení. Vedoucí odboru na naši žádost informoval o situaci na ubytovně na Olomoucké, která nyní bude končit kvůli pravděpodobně podvodnému jednání ze strany pronajímatele. Již se o tom natočilo i několik reportáží – situace je ve zkratce taková, že mu vlastník, armáda, přestal objekt pronajímat v roce 2017, ale on stále vydával ubytovaným smlouvy, v nichž se za pronajímatele označuje (tím pádem neplatné). To teď eskalovalo a leč pozdě, začalo se to intenzivně řešit, jelikož jinak Brnu hrozí humanitární krize. I tak se ale najdou tací, kteří jsou ochotni nazvat to předvolební agitkou (navíc od zcela apolitického člověka, co s těmi lidmi tráví každý den vč. víkendů, aby jim pomohl) nebo neřeší viníky, pouze důsledky. S tím jsem já a Jan Milota dost zásadně nesouhlasili a své názory na komisi vyjádřili.
Díky, Honzo, za to, co děláš a nepřestávej. Děláš to skvěle. <3

Od pátku do neděle jsem byla prakticky pořád venku – za volantem a v různých částech republiky. Odnáším si z toho opět nepojízdné auto (respektive jezdí, ale to pískání kladky či řemenu či co to je mě děsí a nedůvěřuji mu), zářez do životopisu jako osobní řidič eurovolebního lídra v prezidentském speciálu! (to je dnešním fotografickým doprovodem, jinak mám jen videa vody v Praze a ve ValMezu), lehké opálení a spoustu radosti, jak příjemné lidi lze všude (Příbram, Kopřivnice, ValMez, Kroměříž, HavlBrod!) potkat. Hurá do posledního předvolebního t/Týdne. Nachystejte uzenáče!