TMG 1.4.-7.4.

Mňau lidi,

Týden Markéty Gregorové se stává slavným! Kromě maminky to čte již například i můj bývalý šéf Lubos, který na mě přes půl ulice zavolal, abych sem napsala, že jsme se potkali. Takže k desátému výročí TMG plním přání čtenářů, ahoj Luboši! Ke dvacítce asi vymyslím nějaký give-away. .D

V den, kdy lidé kriticky vyhodnocují informace na Internetu (1. dubna), jsem především s lidmi mluvila. Klasický strategický meeting v Praze na dálku, cvičení francouzštiny na blízko (v Brně) a hlavně moc příjemný rozhovor s Urbo Urbanek, který píše o Pirátech, dobrovolnictví a jak to u nás funguje svou diplomku. Prý má průměr asi 20 minut na rozhovor, já jsem mu vykecávala díru do hlavy o tom, jak stranu i aktivismus vnímám, třičtvrtě hodiny. To se mi děje – minule jsem mluvila o debatách kandidátů a jak mě stresují. Tuhle středu mě ale čeká ve Scale debata, která je z toho výjimkou – nedotknutelná svoboda projevu https://www.facebook.com/events/275400023391011/ se bude týkat i konkrétních věcí, jako je Akční plán proti dezinformacím, ale hlavně filozofie a principů svobody. A co mě nutí nejen přemýšlet, ale i vymýšlet vlastní řešení a klást si otázky, mě baví. Přijďte mrknout, jestli jsem měla být radši Platónem!

V úterý mi udělala radost prezentace Marek Fiser na kulturní komisi města Brna ohledně Evropského města kultury. Jdeme do toho! Samozřejmě cílíme na vítězství, ale na téhle soutěži je super to, že z toho města má prospěch, i když nevyhraje. Přípravy začínají a kdo by chtěl být u toho, až půjde Brno na špici (!), přidejte se zatím třeba do FB skupiny: https://www.facebook.com/groups/1716066788493374/.

Středeční kalendář mi ukazuje humornou poznámku 6/6 v 7:07. Jde o místenku ve vlaku do Prahy, protože jsme natáčeli jedno kampaňové videjko. Náhled toho, jak jsem u toho byla humorná i v průběhu dne (až málem Mikuláš spadl ze židličky), vidíte v přiloženém gifu (ano, naučila jsme se dělat gify, je konec, poslední zhasněte). Pak jsem šla do Pirátské centra a neplánovaně tak shlédla tiskovku Pirátů k vizi vzdělávání. V následné zprávě nic o mně, jak v pozadí sálu piji kávu, sice není, ale zato ji doporučuji rozkliknout a přečíst všem, které trápí školství https://www.pirati.cz/…/pirati-predstavili-strategii-2030.h…. Večer mě ještě čekala debata o směrnici o copyrightu v Paralelní Polis. Byla jsem nervózní z takového slavného prostředí (nu což, my Brňáci si kapučínko za Bitcoiny s anarchokapitalisty nedáme!) a spoluřečníků z Ulož.to či IuRe, ale nakonec to bylo jedno z nejpříjemnějších setkání a debat za poslední dobu. Díky za pozvání a Michal Ketner za podporu!

O návštěvě Milána, abych pomohla italským Pirátům kandidovat, jsem již psala. Poznamenám tedy jen, že jsem tam učinila rozhodnutí: objedu všechny země s Piráty. Předám jim zkušenosti, zkusím je namotivovat a podpořit, ale hlavně si s nimi chci povídat. Zprvu budu ráda, když se mi podaří dát Evropu – ale kdo jsem, abych měla malé cíle! To propojení mi přijde hrozně důležité a jen jsem se v tom při konverzaci s italskými Piráty utvrdila. Těším se. <3

A intenzivní víkend! O víkendu jsme s Davidem, Lukášem a na dálku i Mikulášem na asi 25 hodin čistého času zabrali obývák Marcel Kolaja a briefovali se. Co si pod tím představit? Hodně kávy, neuvěřitelně dobrá vege jídla obětavé Alenka Wonderland, spoustu smíchu, trochu vyčerpání a hlavně nekonečné hodiny debat nad konkrétními kroky, které chceme v europarlamentu dělat. Občas padla sarkastická vyjádření typu “Kdyby někdo viděl, jak parlamentní strana připravuje program…” (i když program je napsaný, stále lze jít hlouběji!), já mám ve skutečnosti neskutečnou radost a jsem na nás pyšná. Jsme dobrý tým dobrých lidí (no jo, to zní hrozně namyšleně, ale já stejně myslím hlavně ostatní, znáte mě .D). A s touhle partou moc ráda budu dělat dobro.